FİLMDEN BEYİNDE KALAN KIRINTILAR: 2012

 

 

Bu filmi cok uzun süredir bekliyordum. cıktığı gün gitmeyi planlarken çok yoğun bir zamanıma geldi ve azıcık daha sabrettikten sonra izleyebildim ancak.

 

öncelikle bu filmi izlemek isteyen varsa mutlaka sinemalardan çıkmadan gitmeli. cünkü film tamamen efekt üzerine kurulu bir yapıt. evde sinema sisteminiz varsa ayrıntıları kaçırmadan izlemeniz de mümkün tabii.

 

film maya takviminin 2012 yılında bitmesi, 2012 yılında bir takım ender görülen astronomik olayların gerçekleşiyor olması üzerinden yola çıkılan felaket konulu bir film. benzer eserler arasında armageddon, derin darbe, core(çekirdek) filmleri sayılabilir.

 

benden en iyi görsel efekt ödülünü çoktan kaptı. şimdiye dek izlediğim en etkileyici bilgisayar efektlerini gerçekleştiren yapımcılar, zaman zaman bizim çok yakından tanıdığımız karamuratvari bir yapıya bürünen kahramanlarımızı, görsellerin ardında bırakmaktan çekinmemişler. bu da filmde konunun gidişatına daha çok önem verecek bazı tür seyircileri sıkabilir. sinema salonunda bu kadarı olmaz diyenlerin sayısı hiç az olmayacak ancak bu durum bizim kötü sonun boyutlarını sınırlayan hayal gücümüzden kaynaklanıyor da olabilir. kimsenin bilmek istemediği bazı olasılıklar üzerine kurulu bir film sonuçta 2012.

 

film size afişlerden de anlaşılacağı gibi gerçek ötesi bir görüntüler silsilesi vaadediyor ve sunacağını iddia ettiği şeyi çokta güzel sunuyor. gerisi de ekstrası sayılır.

 

tam bir bilimkurgu, fantastik film hayranı olan ben için dört dörtlük bir filmdi. tavsiye ederim.

 

sevgiler

rosein.

 


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !